Pokazy samochodowe oraz spotkania kulturowe, czyli jak zaciekawić fanów branży motoryzacyjnej i sztuki na tym samym wydarzeniu.

Jednakowoż zloty samochodowe, jak i zloty związane z tematyką kulturalną są interesującymi eventami, umożliwiającymi rozszerzać własne horyzonty. Coraz częściej osoby odpowiedzialne za zorganizowanie eventów z takich dwóch grup decydują się na to, aby je łączyć.

Można wtedy przyciągnąć sporo osób, ponieważ będą one interesowały się jakimś z tematów z pewnością. Dlatego można w harmonogramie zdarzeń dużej liczby miast często spotkać się z tym połączeniem. Wielbiciele motoryzacji i sztuki podczas jednego eventu mają możliwość indywidualnie zdecydować, co chcą oglądać lub w jakich aktywnościach brać udział. Dlatego osoby, które będą zajmowały się przygotowaniem takiego wydarzenia powinny mieć na względzie wszystkie detale, mogące znaleźć przeniesienie w powodzeniu konkretnego wydarzenia. Przykładem mogą być konwenty tatuażu - o czym więcej tutaj.

Najczęściej zloty samochodowe odnoszą się do pojazdów starszej daty albo aut nowoczesnych. W takiej sytuacji, gdy jako wydarzenie towarzyszące chce się dodać wydarzenie kulturalne, można nawiązywać tematycznie do tematyki zlotu samochodowego. Na przykład, gdy zaprezentuje się samochody starszej daty, dodatkowo można organizować pokaz dzieł z konkretnego czasu. Jeśli zaś zaprezentuje się samochody najnowsze, można zaprezentować sztukę nowoczesną. Taka kompatybilność zwraca uwagę osób biorących udział w wydarzeniu oraz sprawi, że wydarzenie w 100% będzie doskonale odebrany.

Miłośnicy motoryzacji wybiorą się na każdy ze zlotów, na przykład ze względu na ciekawość. Jeśli zaś chodzi o kulturę, zwykle na konkretny wernisaż przyjdzie się z uwagi na jego zakres tematyczny. Dlatego, przygotowując wydarzenie podwójne, trzeba szczegółowo obmyślić do jakiej grupy docelowej będzie ono skierowane. Polacy znacznie więcej uwagi przeznaczają na życie kulturalne i w zachęcający sposób chcą spędzić wolne chwile.

Taki trend opłaca się wykorzystywać. Znacząca jest też poza wyznaczeniem problematyki i rozkładu adekwatna kampania promocyjna wydarzenia. Przygotowując wydarzenie, każdy powinien pomyśleć o tym, aby informacje w jego temacie dotarły do dużej grupy odbiorców. Sporo zależy też od faktu, gdzie wydarzenie będzie się odbywało, ponieważ na imprezach plenerowych znaczące jest wyznaczanie stref, przykładowo gastronomicznych lub dla rodzin z dziećmi. Wdrożenie takich działań ma wpływ na sukces imprezy takiej jak zlot pojazdów i sztuki w tym samym czasie.