Przed wyścigiem zadbaj o zdrowie

Praca kierowcy wyścigowego jest dość niecodzienna. Potrzeba w niej nie tylko szczególnych zdolności, lecz też kondycji. Toteż przed udziałem w rajdzie rajdowiec musi zaliczyć testy medyczne. Jazda w rajdzie to ogromne obciążenie dla układu wydolnościowego, jak również stres.

Praca kierowcy wyścigowego. Na czym polega?

O pracy kierowcy wyścigowego śni zapewne każdy sympatyk samochodowy. Polega ona na uczestnictwie w wyścigach samochodowych. Są one organizowane tak samo na arenach do wyścigów, jak i na drogach w terenie. Rajdowcowi asystuje najczęściej nawigator.
Jest to zawód dla ludzi uwielbiających przypływ mocnych wrażeń i odnajdujących się w wyjątkowych sytuacjach. Ważna jest także nienaganna wydolność organizmu. Stąd też w grupie nawiedzanych przez kierowców wyścigowych medyków, musi znaleźć się kardiolog. Warszawa i pozostałe miasta w Polsce mają duży wachlarz tych specjalistów.

Które badanie zrobić przed rajdem?

Aby wystartować w zawodach, należy mieć wymagane testy psychologiczne. Ponieważ profesja łączy się z znacznym stresem i koniecznością oddychania w zamkniętej kabinie, należy systematycznie kontrolować też czynność serca i płuc. Polecane są zatem pomiary specjalistyczne, typu spirometria. Warszawa gwarantuje szeroki dostęp do tej usługi lekarskiej, patrz https://premium-medical.pl/.
Szeroka grupa kierowców wyścigowych osiąga wielkie sukcesy, z tego powodu decydują się również na działania z zakresu medycyny estetycznej. Na ich liście dostępny jest m.in. przeszczep włosów. W Warszawie da się zauważyć coraz większe zainteresowanie tym procesem wśród panów.

poradnia kardiologiczna w warszawie

Badania profilaktyczne to ważna kwestia

Każdy kierowca rajdowy musi systematycznie zgłaszać się na testy podstawowe (podstawowe i bardziej zaawansowane, kompleksowe badania wykonać można np. w Warszawie: https://premium-medical.pl/badania/), typu badanie krwi i analiza moczu. Uznaje się je dodatkiem do badań specjalistycznych, takich jak pletyzmografia płuc. W Warszawie i pozostałych miastach Polski można zarejestrować się na takie badanie. Umożliwia ono skontrolowanie całkowitej ilości powietrza mieszczącego się w płucach.
Ponieważ praca kierowcy wyścigowego łączy się z dużymi nerwami, polecane jest, aby systematycznie wykonywał on echo serca na przykład w Warszawie. Badania profilaktyczne dopuszczą odpowiednio wczesne wykrycie chorób, jakie zlekceważone mogłyby skończyć się tragedią na torze.