Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/krzysiek/domains/vagkujawy.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/krzysiek/domains/vagkujawy.pl/public_html/includes/common.inc).

Kierowca vs góry

Wyprawa na górskie szlaki to doskonała przygoda, ale także spore zadanie dla kierującego. Zawiłe i wąskie szosy, jakie prowadzą pomiędzy górami obligują do wyjątkowego skoncentrowania oraz biegłości w panowaniu nad autem. Z innej strony – bezpieczeństwo na niebezpiecznych drogach to odpowiedni pojazd. Który wybrać? W jaki sposób postąpić w niepożądanych sytuacjach w czasie wycieczek po pasmach województwa dolnośląskiego?

Zapalony fanatyk motoryzacji, który lubi górskie wycieczki, oczywiście zdaje sobie sprawę, iż wybór typu samochodu zależy od zakresu wycieczki. Na beztroski rodzinny urlop korzystnie wyruszyć czymś z wersji D. Wszystko się zmieści, a szosy nie wydają się aż tak wymagające, by musiał być specjalnie przystosowany. Należy jednak pamiętać, iż na szosach może być różnie, zwłaszcza chętnie przemierzanych. Wybierając się np. w Karpaty powinno się zweryfikować na których odcinkach pod ręką jest pomoc drogowa na autostradzie A4, na przykład z miasta Wrocławia. Jak to mówią – roztropny – zabezpieczony.

Ciut odmiennie sytuacja prezentuje się jeśli chcemy pojechać w bardziej wymagające lokalizacje. Różnorodne, często ziemne drogi wymagają samochodu, który będzie posiadał silniejszy napęd. Z reguły zalecane są warianty klasy SUV. Co interesujące – nie trzeba takowego posiadać. Działają przedsiębiorstwa, zajmujące się leasingiem takich aut. Poza tym, iż doradzą który na konkretną drogę wynająć, mają całkowite ubezpieczenie. Niejednokrotnie jest w nich profesjonalna pomoc drogowa 24h. Wrocław może być przykładem takowej usługi. W trakcie turystycznych wypadów pomiędzy przeróżnymi wioskami bądź szczytami, jak samochód jest szczególnie wykorzystywany, zapewnione od ręki holowanie będzie nieocenione.

Obojętnie od charakteru eskapady należy stosownie przejrzeć wóz. Górskie arterie znane są z stromych podjazdów i dużej ilości krzywizn. Oprócz tego aura w górach często jest zmienna. Dla własnego bezpieczeństwa koniecznie wypada zweryfikować stan techniczny samochodu – amortyzatory, silnik, opony – w sumie ogół. Rozsądnie jest także profilaktycznie dysponować w zanadrzu auto pomoc. Wyjątkowo jeśli wyrusza się z tak dużego miejsca jak Wrocław, gdzie sama A4 to już chrzest bojowy. Hipotetycznie wyjeżdżone górskie rejony mogą zaskoczyć. Nie ma pewności w jakiej chwili sytuację uratuje całodobowa laweta.

Zamiłowanie do motoryzacji w połączeniu z miłością górskich eskapad daje doskonałe sposobności niezapomnianych doświadczeń. Własny pojazd to swoboda, jaka w urokliwych terenach jest bezkonkurencyjna. Niemniej pogrążając się w korzystaniu z przygody należy wykazać rozwagę. Dzięki temu uciecha zostanie na dłużej.