Majsterkowanie w garażu

Panowie zazwyczaj narzekają na tendencję płci przeciwnej do spędzania czasu w sklepach na oglądaniu strojów oraz nabywania rzeczy, które niekoniecznie są potrzebne. Jednak jeżeli wpuścić mężczyznę do marketu budowlanego, to będzie robił to samo – jest tyle wspaniałych narzędzi! Każdy mężczyzn chciałby mieć pomieszczenie, w którym mógłby bez problemu spędzać czas na majsterkowaniu przy różnych projektach. Szczęśliwi posiadający garaż mają komfortową sposobność urządzenia swojego kącika właśnie tam. Jest jednak jedno ,,ale” – sprawa ogrzewania garażu.

Odruchowo uważamy, że w budynku garażu jest ciepło. Ogólnie jest to prawda, najczęściej, jednak nikt ogrzewa to pomieszczenie do takiej samej temperatury co resztę domu. Niezbyt wygodnie majsterkuje się gdy w pomieszczeniu jest kilkanaście stopni i palce nam marzną od trzymania narzędzi. Najczęściej w garażu nie ma przyłącza ciepłej wody, więc zwyczajny grzejnik odpada. Niezłym wyjściem jest w takiej sytuacji energooszczędne ogrzewanie elektryczne. Zastosowanie ogrzewania elektrycznego pozwala na dostosowanie garażu do funkcji przydomowego warsztatu bez konieczności dużych prac budowlanych.

Jaki typ ogrzewania jest najlepszy? Grzejniki elektryczne konwektorowe wydaja się mieć cechy korzystne przy ogrzewania garażu. Po pierwsze są nieduże oraz lekkie więc możemy je łatwo przestawiać. Następna kwestia to tempo działania - grzejniki konwektorowe elektryczne dają bardzo ciepłe powietrze, już kilkanaście sekund od włączenia. Mocne ogrzanie powietrza wymusza jego wznoszenie, a przez to wciąganie nowej porcji zimnego do wnętrza. W ten sposób grzejnik elektryczny konwektorowy bardzo szybko ogrzeje nasz przydomowy warsztacik. Pewną wadą grzejników elektrycznych jest spore zużycie energii. Zdaje się jednak, że przy sposobie używania pomieszczenia takiego jak warsztat, gdzie nie przesiadujemy wielu godzin, formuła: szybko nagrzać sporym wydatkiem energii, skorzystać i wyjść, jest niezłym rozwiązaniem. Ponadto współczesne grzejniki to nie archaiczne ,,farelki”. Dzisiaj elektryczne grzejniki energooszczędne nie pobierają tak dużo energii jak starsze modele.

Reasumując zaaranżowanie przydomowego warsztatu w garażu to rozsądny pomysł. Każdy z Panów chciałby przecież mieć swój kąt w którym mógłby bez przeszkód oddać się majsterkowaniu. Zastosowanie w takim pomieszczeniu ogrzewania elektrycznego to sensowne rozwiązanie problemu ogrzania tego typu pomieszczenia.