Komfort podróżowania własnym samochodem

Otrzymaliście zaprosiny na imprezę weselną? W bieżących latach podróż na taką imprezę nie jest już tak bardzo łatwa! Zobacz co powinno się poczynić, aby ekspresowo i bez najmniejszych problemów dotrzeć na tak znaczącą okazję i dla Was, oraz dla przyszłych małżonków.

Pierwszą sprawą jest dobór adekwatnego transportu. Jednym z rozwiązań jest podróż swoim autem, chociaż jeżeli nim nie dysponujemy pozostaje nam PKS, lub PKP. Przy tej drugiej możliwości powinno się sprawdzić, czy nie jest tu konieczny test antygenowy dla podróżnych. Ma prawo się także zdarzyć tak, że dla podróżujących po szczepieniu są przewidziane wyjątkowe ponadprogramowe miejsca, powinno się w takim przypadku wybrać taką opcję, o ile mieliśmy 2 szczepionki. Trzeba także mieć świadomość, że przy wsiadaniu personel ma pozwolenie by zweryfikować, czy posiadamy bieżący test antygenowy z zaświadczeniem.

Kolejnym aspektem jest kupienie dobrego prezentu dla pary młodej. Spora ilość zaproszonych wybiera kupno wina lub kuponu lotto a także przekazanie pieniędzy w kopercie, w takim wypadku należałoby sprawdzić co faktycznie będzie potrzebne młodym, choćby na przykład urządzenie wielofunkcyjne lub żelazko, lub inny urządzenie AGD, który w ich miasteczku jest trudno dostępny. Pamiętajmy natomiast, że wchodząc do poniektórych sklepów powinniśmy mieć test antygenowy z zaświadczeniem i okazać go ochroniarzowi, który oceni, czy w obiekcie nie ma za dużej ilości osób.

Patrząc na to jak szybko modyfikuje się ilość ludzi, jaka ma możliwość uczestniczyć na weselu warto, aby wszyscy uczestnicy mieli testy antygenowe z zaświadczeniem. W wypadku kontroli sanepidu możemy swobodnie okazać takowe dokumenty i nie przejmować się tym, czy taka ważna impreza nie zostanie przed czasem zakończona.

Na sam koniec dodatkowa wskazówka! Jeżeli zrobiony test się przeterminował, lub po prostu nie mieliśmy czasu na diagnozę możemy wykonać test na covid ze śliny! Zważając na fakt ile się czeka na wynik testu covid-19, to jest to szybka opcja, jaka ocali planowany wyjazd w każdej chwil.