Niezwykłe samochody za niezwykłe pieniądze

Obywatele starają się pokazać własny dobrobyt na przeróżne sposoby. Dla co niektórych są w stanie być to drogie, designerskie ubrania, dla pozostałych kosztowna biżuteria. Tak de facto, kwestia ta w głównej mierze uzależniona jest obszarem zamiłowań danej osoby - nawet milionerzy nie są nadmiernie skorzy do wydawania pieniędzy na dobra, na jakie nie mają chęci. Jak wolno się domyślić, częstym „gralem” są samochody, na jakie wydać wolno de facto imponujące kwoty pieniędzy. W pewnym sensie jest to bardziej konsekwentna inwestycja niż powszechne ozdoby - samochody, żaglówki lub prywatne aeroplany mają faktyczne, rzeczowe zastosowanie, a ich gigantyczna cena zazwyczaj wypływa z praktycznych usprawnień, ergonomiczności i wygód, jakie te są w stanie zaoferować.

Cenne pojazdy w branży motoryzacyjnej - za co płacimy w aucie?

Przeciętnie rzecz biorąc, stereotypowy pojazd traci nieomalże połowę własnej wartości po opuszczeniu dealera. Nie jest ciężko kupić sobie funkcjonujący samochód, lecz jeśli chcemy pozwolić sobie na choćby minimum seryjnej personalizacji, musimy liczyć się z pomocniczymi wydatkami. Wniosek jest taki, iż najdroższe auta świata to niekoniecznie gustowne, szybkie wozy o sportowym designie - chociaż potrafią one kosztować niemało, to najwięcej funduszy wydaje się na spersonalizowane egzemplarze! Do najdroższych aut na świecie kategoryzuje się okazy kolekcjonerskie - samochody, jakie wystąpiły w atrakcyjnych filmach bądź miały pokrewieństwo z historycznymi wypadkami.

Nie tylko auto - czym przemieszczają się bogacze?

Tęgo zastanawiając się nad tym, które pojazdy są w stanie nadwyrężyć portfel w najważniejszym stopniu, nie wolno zapomnieć o znacznie bardziej wykwintnych środkach lokomocji, którym obce są przepełnione, miejskie aleje. Istnieją na tym świecie jednostki, których stać na własny samolot - i nie chodzi tu o mała awionetkę! Potężne aeroplany pasażerskie, szybkie, nowomodne helikoptery, a nawet własne pociągi to dla co niektórych ludzi coś absolutnie zwyczajnego. Maszyny takie kosztują więcej, niż stereotypowy człowiek w typowym państwie może zarobić przez pół własnego zwykłego życia.