Prowiant na wycieczkę samchodem – co spakować w wielogodzinną wyprawę?

Planując wielogodzinną podróż, a zarazem nie chcąc ciągle zatrzymywać się w pobliskich restauracjach, czy zwyczajnie zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy - trzeba przemyśleć co pożywnego można spakować ze sobą w drogę. Sprawdź pomysły na pożywne małe co nieco!

 

O jakich kwestiach trzeba pamiętać?

 

Kiedy wybierasz jedzenie, które spakujesz ze sobą na wyprawę musisz mieć na uwadze, że lepiej, aby było ono zwarte, niebrudzące czy pozbawione predyspozycji do rozlatywania się czy zbytniego kruszenia się. Powinno być łatwe w skonsumowaniu nawet w survivalowych warunkach.

 

Jeśli masz taką możliwość, postaraj się zjeść większe śniadanie przed wyjściem.

 

Parę pomysłów na przegryzki oraz czego lepiej unikać

 

Zwykle najlepszym pomysłem będzie spakowanie ze sobą warzyw czy owoców. Lepiej jednak będzie unikać suszonych owoców, ponieważ mogą one wywołać wzdęcia. Słodzone napoje z bąbelkami nie zgaszą Twojego pragnienia. Lepiej weź ze sobą dużo wody mineralnej. Należyte nawodnienie jest ważne w wielogodzinnej drodze, a woda przyda się także do przemycia rąk, gdy nie ma innej możliwości.

 

Do termosu wlej gorącą kawę albo smakową herbatę. Tym bardziej gdy podróżujesz gdy jest zimno.

 

Marchew, pomidorki koktajlowe i wafle ryżowe będą odpowiednimi przegryzkami do samochodu. Włóż wszystko do zamykanych pojemniczków albo woreczków plastikowych.

 

Jeśli lubisz muesli, to również zapakuj je ze sobą w słoiczku. Nie rezygnuj z klasycznych kanapek. Zrób je sobie na przykład z pastą z tuńczyka.

 

Na sycące danie wybierz sobie w drogę potrawę, która będzie apetyczna także na zimno. Może to być chociażby kasza z warzywami, gotowana fasolka szparagowa lub też sałatka z sycącymi składnikami.

 

Wygodne będą też w drodze plastikowe sztućce i wilgotne chusteczki, którymi przetrzesz klejące ręce.

 

Podczas planowania indywidualnego, wycieczkowego menu, najlepiej zwrócić uwagę na twoje żywieniowe smaczki. Pozwoli to uciec od nieprzyjemnych niespodzianek oraz cieszyć się przepysznymi przegryzkami na trasie. Udanej eskapady i smacznego!