Opony – nasze bezpieczeństwo

kola-w-sniegu

Niezwykle często mamy do czynienia z sytuacją, w której ludzie kupują używane opony do swoich samochodów – bo tak jest taniej. Natomiast należy pomyśleć o tym, czy zaoszczędzenie kilkudziesięciu czy kilkuset złotych warte jest naszego życia i zdrowia.

 

 

Kupując używane opony, niestety nie wiemy dokładnie w jaki sposób służyły poprzedniemu właścicielowi. Ile przeszły i w jakim tak naprawdę są stanie. Warto więc to mocno przemyśleć, jeżeli chcemy bezpiecznie jeździć naszym samochodem oraz wozić nim rodzinę. Oczywiście warto też pamiętać o innych uczestnikach ruchu – nie możemy ich narażać na niebezpieczeństwo.

 

Musimy pamiętać, że opony, które były zbyt mocno eksploatowane, to czas hamowania nam się wydłuży i w sytuacji zagrożenia, możemy nie zdążyć zahamować, aby uniknąć wypadku. Jest to bardzo ważna kwestia, a niestety bardzo często o niej zapominamy, bo chcemy po prostu kupić opony tanie, bo zwyczajnie szkoda nam na nie pieniędzy. A może lepiej by było gdybyśmy co miesiąc odkładali chociaż drobną sumę i inwestowali dzięki temu w nasze bezpieczeństwo na drodze.