Jak dobrze zadbać o psa w podróży?

Podróże z psem samochodem wymagają specjalnego zaplanowania. Opłaca się zadbać o to, aby nie tylko siebie odpowiednio przyszykować na wyjazd, ale także psa. Jednakowo znaczące jest zadbanie o pojazd pod względem sprawności, lecz też spraw powiązanych z przewożeniem zwierzaka. Zaplanowanie podróży z pupilem podniesie jego poczucie komfortu a także bezpieczeństwo.

W czasie podróży liczy się także odpowiednie zabezpieczenie pupila. W każdej sytuacji trzeba mieć pod ręką miskę z wodą. Z kolei, w trakcie danej podróży na pewno idealnie sprawdzą się dobre szelki dla psa i o nich także należy pamiętać. Właściwie będzie także wziąć ze sobą w zapasie smycz, a do obroży doczepić adresówkę. Coraz więcej osób zdecydowanych jest także na przyczepienie nadajników GPS do obroży.

Abstrahując od tego, czy wybiera się w długą, lub w krótszą drogę, opłaca się mieć apteczkę dla psa, szczególnie jeżeli pupil bierze lekarstwa na stałe. Dodatkowo, wyjątkowo znaczące jest to, aby mieć ze sobą jedzenie i specjały jak przykładowo suszone mięso wołowe dla psa. Kiedy jedzie się w dalszą trasę należy taką karmę mieć, ponieważ w takiej sytuacji zwierzak dostaje to, do czego jest przyzwyczajony i nie będzie konieczności wyszukiwać sklepu.

Opłaca się przemyśleć dla przykładu czy lepsza będzie sucha czy mokra karma dla szczeniaka, bądź dla pieska dojrzałego, zależnie od tego, w jakim przedziale wiekowym jest pupil. Pokarm to podstawa i należy zawsze dostosować je indywidualnie do swojego pupila. Przykładowo, karma dla psów małych ras musi być odpowiednio dobrana, żeby zawarować im ciągły dostęp do potrzebnych składników dla ich wzrostu.

Przygotowując pojazd na podróż z pieskiem nie trzeba w zasadzie zbyt dużo. Wystarczy dogodne miejsce dla psa lub na umieszczenie transportera, gdy takowego używamy. Rozsądnie zabezpieczyć tapicerkę, na wypadek niespodziewanych sytuacji. Warto także pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu karmy oraz przysmaków, jak chociażby suszone jelita dla psa. Bezpieczeństwo a także wygoda pieska w trakcie wyjazdu są ważne. Jeśli natomiast będzie pamiętać się o powyższych wskazówkach, to nie powinno być żadnych trudności.