Planujesz dłuższą trasę samochodem ze swoim maluchem? Co warto ze sobą zabrać?

Najważniejszą sprawą dla każdej matki jest zdrowy organizm i poczucie bezpieczeństwa jej dziecka. Od pierwszych dni dba o swe dzieciaki – i dba o to, by dobrze rosły. Bez względu, czy przebywasz w mieszkaniu, czy planujesz podróż – będziesz potrzebować dla swojego kilkulatka różnych gadżetów, by mieć pod ręką komplet tego, co jest niezbędne by zapewnić mu o właściwą opiekę. Ważkim aspektem są sprzęty ogólnomedycznego przeznaczenia, czy przyzwoicie zaopatrzona podróżna apteczka. Zanim wsiądziesz do samochodu, pomyśl, czy masz wszystko, co będzie potrzebne, by eskapada mogła być udana.

Jeśli wyjeżdżasz z kilkutygodniowym maluchem – pakujesz dla niego przeważnie więcej przedmiotów niż dla siebie. Ważne są pieluszki, obfita ilość ubranek na przebranie, słoiczki z przecierami, smoczki, czy przydatny odciągacz kataru. Nadzwyczaj ważką rzeczą jest wózek dziecinny. Kapitalnie, gdy sprzęt jest nie tylko i wyłącznie komfortowy i przystosowany do wymagań dziecka, ale także realizuje kilka opcji równocześnie – np. jako fotelik do samochodu – wtenczas damy radę przyoszczędzić dużo przestrzeni w samochodzie.

Zobacz: https://apteczka24.pl/medela-wkladki-laktacyjne-miekkie-i-chlonne-wielorazowe-wkladki-laktacyjne-4szt,id11086.html

W temacie starszych pociech warto posiadać pod ręką komplet plastrów – na wypadek wypadków w czasie korzystania z placu zabaw. W przypadku alergików nie powinnaś zapomnieć, by spakować inhalator. Wskazane jest zadbać również o siebie. Wyspany i opanowany rodzic – to nierzadko baza, by pociecha była radosna. Jeśli brzdąc ma jedynie kilka miesięcy -  pewnie karmisz piersią. Zatem koniecznym detalem będzie laktator swing, czy wkładki laktacyjne medela. Ażeby natomiast twe ciało odpoczęło nocą – warto w tej materii wyposażyć się w biustonosz do spania.

Poczytaj: https://apteczka24.pl/nawilzacze-powietrza,c425.html

Wieczorową porą po angażującym dniu straży nad potomkiem – jaka w przypadku dużej ilości dzieci na ogół jest nader wymagającym obowiązkiem, warto pomyśleć o własnych potrzebach i momencie odpoczynku. Przysiądź na sofie, włącz dobrą muzykę i włącz odświeżacz powietrza do kontaktu. Odmiennym rozwiązaniem uzyskania przyjemnego zapachu w pokoju będzie nawilżacz powietrza parowy, do którego możesz dolać np. olejek herbaciany. Poczytaj choć chwilę ulubioną książkę i dogłębnie oddychaj. Naładuj baterie na następny dzień.