Podróżowanie na motocyklu – co należy włożyć do bagażu?

Dla wielu jeżdżenie na motocyklu nie jest wyłącznie sposobem transportu, lecz stylem życia, dlatego niejednokrotnie w wakacje widać na jezdniach skupiska miłośników, którzy tak odwiedzają kraje europejskie. Niemniej taka eskapada potrzebuje skrupulatnego zaplanowania, tym bardziej że pojazd jednośladowy posiada niewielką ilość miejsca, którą można zapełnić bagażem. Ponadto należy się zabezpieczyć na pewną liczbę nieprzewidzianych wydarzeń, w tym także na skontrolowanie przez drogówkę.

Drogówka ma prawo skontrolować każdy pojazd jednośladowy oraz auto, jeżeli sądzi, że doszło do wykroczenia, lub też jego stan mechaniczny jest fatalny. Mimo że spotkania ze służbami mundurowymi nie zaliczają się do przyjemnych, warto powstrzymać wzburzenie, a rozmowę poprowadzić merytorycznie. Kontroli policyjnej może przedsięwziąć tak samo policjant w umundurowaniu, jak też po cywilu. Rzeczą, która go często pozwala odróżnić, jest przymocowana kabura z pistoletem, zobacz przykład, a także inne specyficzne środki wyposażenia policjantów.

Jak przygotować się na wyprawę na pojeździe jednośladowym?

Spakowanie się na dłuższą wycieczkę pojazdem jednośladowym może być wyzwaniem także dla wprawnych fanów takich podróży. Minimalna ilość miejsca decyduje, że konieczne jest wybranie tylko niezbędnych przedmiotów. Podejmując decyzję o tym, co należy włożyć do bagażu, dobrze jest postawić na dopasowaną odzież, taką jak spodnie bojówki lub kurtę wyposażoną w pagony. Ubrania nie muszą być drogie, niemniej powinny spełniać swoją funkcję i być odporne. Dla licznej liczby osób niezbędna w trakcie eskapady jest także kominiarka zabezpieczająca przed podmuchami i zimnem. Ciekawe kominiarki posiadają w swoim asortymencie między innymi takie firmy jak Helikon, czy Balaclava.

Organizując trasę dobrze zwrócić uwagę na różne trudne do przewidzenia zdarzenia. Z tego względu warto zaopatrzyć się w pistolet na gaz w kaburze lub choćby w gaz pieprzowy w sprayu, które są dostępne głównie w hurtowniach z wyposażeniem dla policjantów. Na pewno przyda się także wytrzymały scyzoryk i pakiet niezbędnych kluczy.