Kilka fajnych gadżetów do samochodu

Jest rozpoczęcie dwudziestego pierwszego wieku. Naokoło nas nieustannie świat zaskakuje nowymi, jeszcze w wyższym stopniu "user friendly" rozwiązaniami. I to we wszelkich płaszczyznach. Nie może być inaczej także w specjalności motoryzacyjnej. Jakże się demonstruje to gonienie do nowoczesności?

Auta prosto od producenta posiadają w katalogu bezlik opcji uzupełniających, które pochłaniają wielkie pieniądze. Powiedzmy niemniej bez ogródek - bryka prosto z salonu to nie jest najpopularniejszy obraz na polskich drogach. Sporo Rodaków podróżuje autami starszymi, a nawet jeśli je zmienia, to i tak raczej na inny wóz z drugiej ręki. Z tej przyczyny wykwitają przeróżne gadżety, które da się nabyć oddzielnie, a dzięki którym także w nastoletnim wozie pojedziemy jak w porsche.

Coraz większą renomę zdobywa na przykład wyświetlacz HUD. Rzuca on rady z urządzenia nawigującego względnie inne wiadomości wprost na przednią szybę. Na skutek tego nie musimy odrywać wzroku od szosy, kiedy czerpiemy z sugestii nawigacji. Wskazane jest się zastanowić nad takim sprzętem. Obecnie wydaje się to opcja całkiem dogodna finansowo, natomiast korzyści z jej używania są niezaprzeczalne. Podobnie coraz powszechniejsze stają się kamery samochodowe. Niedużym nakładem dają możność jazdy bez stresu, że w wypadku niespodziewanej sytuacji na trasie nie będzie dowodów na naszą niewinność. Ich bardzo duża pamięć gwarantuje skuteczne nagrywanie nawet w wielokilometrowej drodze. Niepodobna zignorować kamerę cofania tudzież czujniki parkowania - jak wielu rys na karoserii można z ich wykorzystaniem uniknąć! Wśród dinksów do samochodu są też niewątpliwie pionierskie idee, jak nakładka na kierownicę z panelem sterującym do smartfona lub nawigacji albo kierowana pilotem naklejka na tylną szybę, pozwalająca np. pokazać kolejnemu kierowcy uśmiech czy wyrazić uznanie za ustąpienie miejsca. Drobna myśl, a weseli, z jakiej przyczyny więc jej nie używać?

Gadżetów do pojazdu wyłowimy w sklepach sporo, a ich ceny i zdatność czasem nie kroczą ze sobą w parze. Pomimo tego warto spojrzeć i wybrać z nich to, co ulepszy nam komfort jazdy oraz zadziała na jej bezpieczeństwo. W tychże wymiarach inwestycji w żadnym wypadku dosyć!