Przydomowy garaż – jak można go wykorzystać, jeśli nie spełnia swojej prymarnej funkcji? Nietypowe inspiracje

Garaż jest niewątpliwie świątynią każdego fana samochodów, więc zapewne u zdecydowanej większości czytelników niniejszego bloga jest on pomieszczeniem, w którym przebywa wyłącznie auto oraz opcjonalnie kilka urządzeń z nim bezpośrednio powiązanych. Zdarza się jednak, iż w rodzinie nie ma samochodu lub tenże - pomimo obecności garażu - z wielorakich przyczyn przebywa na zewnątrz. Warto wówczas pogłówkować, aby oryginalnie spożytkować tę ponadprogramową, wolną powierzchnię. Przedstawiamy kilka koncepcji.

 

Twój garaż nie musi być w końcu pomieszczeniem, w którym przechowujemy wszelkie sprzęty, na jakie trudno odnaleźć miejsce w innych pomieszczeniach naszego domu. Nie do końca jest to dodatkowo dobre miejsce do magazynowania narzędzi ogrodowych. Te szybko nam garaż zagracą, natomiast w końcu można w niedużych pieniądzach zakupić ładny domek ogrodowy. Tego typu osobne miejsce nie tylko będzie ładnie się prezentować, lecz umożliwi nam się łatwo dostać do wszystkich potrzebnych sprzętów oraz mebli - od kosiarki, poprzez łopaty, po na przykład stolik czy też parasol ogrodowy. Nie musi być zresztą drogie. Domki ogrodowe, jak i inne meble, można poza sezonem kupić na wyprzedażach, doczytaj na ten temat, co bardzo się opłaca.

 

Tak więc zniechęcamy Was do upychania urządzeń ogrodowych w garażu, ale warto już totalnie serio przemyśleć wykorzystanie tej przestrzeni jako pokoju letniego. Wystarczy wyłożyć ściany jakimś surowym, lecz eleganckim oraz mocnym materiałem - chociażby betonem dekoracyjnym, dokupić jakiś atrakcyjny zestaw mebli i voilà - otrzymujemy eleganckie pomieszczenie, w którym schronimy się przed słońcem albo wiatrem, i jednocześnie posiadamy odpowiednią odległość do ogrodu.

 

Dobrej jakości meble tarasowe można bez problemu kupić przez internet - z dostawą do domu. Jeżeli rzeczy te będą niezmiennie przebywać na zewnątrz, wskazane jest postawić na technorattan bądź imitacje tegoż, źródło informacji. Jeżeli jednak na stałe zamieszkają w naszym garażu bądź nie przeraża nas ich konserwacja - można się zdecydować na produkty rattanowe - tańsze, o klasycznej wytworności. Ewentualnie może po prostu jakieś meble plastikowe?

 

Inny kapitalny pomysł na niebanalne użycie przydomowego garażu to zrobienie z niego salonu rozrywek bądź tzw. jaskini mężczyzny. To w końcu kapitalne miejsce, aby postawić w nim przykładowo flippera. Prawdopodobnie żona nie byłaby szczęśliwa, jeśliby taki zagracił trzy czwarte salonu. W garażu tymczasem to już totalnie inna sytuacja.