Samochód – w wielu sytuacjach niezastąpionyWiele osób przesiada się na rower i czasem w ogóle rezygnuje z posiadania samochodu. I nie da się ukryć – często ma to sens. Opłaty są wszak wysokie, a dbałość o środowisko nie może przecież zasługiwać na naganę. Niemniej jednak są sytuacje w życiu, kiedy to samochód jest zupełnie niezastąpiony.

Pierwszy przykład z brzegu, to oczywiście kwestia przeprowadzki. Rzecz jasna możemy wynająć profesjonalną firmę, która się tym zajmie, ale większość osób jednak woli zrobić to samemu i zaoszczędzić kilka cennych stówek. Bez samochodu przeprowadzka jest zupełnie niewykonalna. A przynajmniej ja sobie nie wyobrażam, jak mogłaby przebiec.

Drugi moment w życiu to remont. I tutaj również – możemy wynająć firmę, która urządzi mieszkanie pod klucz i zajmie się wszystkim – od projektu, przez kupno materiałów, po jego wykończenie i wysprzątanie. Swoją drogą nie jest to zła opcja, która wbrew pozorom – nie wychodzi dużo drożej, niż urządzanie mieszkania samemu. Jeśli jednak postanowimy robić to we własnym zakresie – bez samochodu nie damy sobie rady.Co ze sklepami internetowymi – zapytacie. Oczywiście jest ich mnóstwo i dużą część materiałów można kupić przez internet. Jeśli potrzebujemy drabiny – nie ma problemu. Wiertarka? Jak najbardziej. Część mebli pewnie też można spokojnie zamówić przez neta. A może ktoś z Was potrzebuje specjalistycznego produktu jak drut spawalniczy? Żaden problem, też znajdziecie go w internecie. Nie wierzysz? Ale co w przypadku, jeśli chcemy an przykład kupić farbę do ścian, albo kafelki w określonym kolorze? To, co znajdziemy w internecie, może na żywo nie spełnić naszych oczekiwań. Kolor na każdym monitorze może wyglądać trochę inaczej,a potem w rzeczywistości też będzie trochę inny niż nam się wydawało. W wielu przypadkach nie ma zatem wyjścia – trzeba jeździć po sklepach samemu. I tu bez samochodu nie ma szans się w tym aspekcie dobrze zorganizować.

Niemniej jednak cieszy fakt, że tyle jest różnych sklepów internetowych, ze świetnym dodatkowo supportem. Konkurencja wymusza podnoszenie standardu obsługi i obniżanie cen. Konsumenci na tym tylko zyskują.

Rzecz jasna sytuacji, w których samochód jest niezastąpiony, można wymienić wiele więcej. Wydaje się, że te dwie są jednak wyjątkowo prawdziwe i prędzej czy później dotyczyć będą każdego z nas.